Argœuves

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Argœuves
Komunë
Vendndodhja
Argœuves is located in Franca
Argœuves
Argœuves
49°55′51″V 2°13′39″L / 49.9308°V 2.2275°L / 49.9308; 2.2275Koordinatat: 49°55′51″V 2°13′39″L / 49.9308°V 2.2275°L / 49.9308; 2.2275
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Amiens 2
Ndërbashkësia [[Communauté de communes à l'Ouest d'Amiens]]
Kryetari Gérard Pruvot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.21 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 530 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80470
INSEE 80024


Argœuves është një komunëFrancë. Argœuves bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 530 banorë dhe sipërfaqe 10.21 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]