Argel Fucks

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argel Fucks
Të dhënat personale
Emri i plotëArgel Fucks
Data e lindjes (1974-09-14) 14 Shtator, 1974 (47 vjeç)
Vendi i lindjesSanta Rosa, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993-1995Internacional
1996-1997Verdy Kawasaki
1998-1999Santos
1999Porto
2000-2001Palmeiras
2001-2004Benfica
2005Racing Santander
2005Cruzeiro
2006Ulbra
2007Hangzhou Greentown
Ekipi kombëtar
1995Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Argel Fucks (lindur më 14 Shtator 1974) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]