Argelaguer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argelaguer
Komunë
noform
Argelaguer
Vendndodhja
Argelaguer is located in Spanjë
Argelaguer
Argelaguer

Koordinatat: 42°13′V 2°39′L / 42.217°V 2.650°L / 42.217; 2.650

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 424 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Argelaguer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Argelaguer ka 424 banorë (2011).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]