Argenton-Notre-Dame

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argenton-Notre-Dame
Komunë
Vendndodhja
Argenton-Notre-Dame is located in Franca
Argenton-Notre-Dame
Argenton-Notre-Dame
47°46′51″V 0°35′16″P / 47.7808°V 0.5878°P / 47.7808; -0.5878Koordinatat: 47°46′51″V 0°35′16″P / 47.7808°V 0.5878°P / 47.7808; -0.5878
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Château-Gontier
Kantoni Bierné
Ndërbashkësia Pays de Château-Gontier
Kryetari Christian Boivin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.77 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 210 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53290
INSEE 53006


Argenton-Notre-Dame është një komunëFrancë. Argenton-Notre-Dame bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 210 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe prej 6.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]