Argentré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argentré
Komunë
noform
Pamje nga Argentré
Stema_figura
Vendndodhja
Argentré is located in Franca
Argentré
Argentré
48°05′06″V 0°38′24″P / 48.085°V 0.64°P / 48.085; -0.64Koordinatat: 48°05′06″V 0°38′24″P / 48.085°V 0.64°P / 48.085; -0.64
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Laval
Kantoni Argentré
Ndërbashkësia Laval Agglomération
Kryetari Christian Lefort
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.77 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 2625 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53210
INSEE 53007


Argentré është një komunëFrancë. Argentré bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 2625 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 36.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]