Arget

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arget
Komunë
noform
Pamje nga Arget
Vendndodhja
Arget is located in Franca
Arget
Arget
43°32′38″V 0°31′38″P / 43.5439°V 0.5272°P / 43.5439; -0.5272Koordinatat: 43°32′38″V 0°31′38″P / 43.5439°V 0.5272°P / 43.5439; -0.5272
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Arzacq-Arraziguet
Ndërbashkësia CC du Canton d'Arzacq
Kryetari Thierry Soustra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4 km2
Lartësia 131 m (m.n.d.)
Popullsia 93 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64410
INSEE 64044


Arget është një komunëFrancë. Arget bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 93 banorë dhe sipërfaqe 4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arget – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale