Argiusta-Moriccio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argiusta-Moriccio
Komunë
noform
Pamje nga Argiusta-Moriccio
Vendndodhja
Argiusta-Moriccio is located in Franca
Argiusta-Moriccio
Argiusta-Moriccio
41°48′57″V 9°01′27″L / 41.8158°V 9.0242°L / 41.8158; 9.0242Koordinatat: 41°48′57″V 9°01′27″L / 41.8158°V 9.0242°L / 41.8158; 9.0242
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Sartène
Kantoni Petreto-Bicchisano
Ndërbashkësia Taravu
Kryetari Paul-Joseph Caitucoli
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.3 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 84 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20140
INSEE 2A021


Argiusta-Moriccio është një komunëFrancë. Argiusta-Moriccio bën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 84 banorë dhe sipërfaqe 10.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]