Argoules

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argoules
Komunë
noform
Pamje nga Argoules
Vendndodhja
Argoules is located in Franca
Argoules
Argoules
50°20′36″V 1°50′02″L / 50.3433°V 1.8339°L / 50.3433; 1.8339Koordinatat: 50°20′36″V 1°50′02″L / 50.3433°V 1.8339°L / 50.3433; 1.8339
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Rue
Kryetari Claude Patte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.45 km2
Lartësia 67 m (m.n.d.)
Popullsia 335 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80120
INSEE 80025


Argoules është një komunëFrancë. Argoules bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 335 banorë dhe sipërfaqe 9.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]