Arguel, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arguel
Komunë
Vendndodhja
Arguel is located in Franca
Arguel
Arguel
49°52′02″V 1°48′09″L / 49.8672°V 1.8025°L / 49.8672; 1.8025Koordinatat: 49°52′02″V 1°48′09″L / 49.8672°V 1.8025°L / 49.8672; 1.8025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Hornoy-le-Bourg
Ndërbashkësia [[Communauté de communes du Sud-Ouest Amiénois]]
Kryetari Gilles Soumillon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.54 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 33 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80140
INSEE 80026


Arguel është një komunëFrancë. Arguel bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 33 banorë dhe sipërfaqe 2.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]