Arhansus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arhansus
Komunë
noform
Pamje nga Arhansus
Vendndodhja
Arhansus is located in Franca
Arhansus
Arhansus
43°15′30″V 1°02′04″P / 43.2583°V 1.0344°P / 43.2583; -1.0344Koordinatat: 43°15′30″V 1°02′04″P / 43.2583°V 1.0344°P / 43.2583; -1.0344
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Iholdy
Ndërbashkësia Iholdi-Ostibarre
Kryetari Christine Erdozaincy-Etchart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.32 km2
Lartësia 291 m (m.n.d.)
Popullsia 74 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64120
INSEE 64045


Arhansus është një komunëFrancë. Arhansus bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 74 banorë dhe sipërfaqe 5.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]