Aritatsu Ogi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aritatsu Ogi
Të dhënat personale
Emri i plotëAritatsu Ogi
Data e lindjes (1942-12-20) 20 Dhjetor, 1942 (78 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1965–1976Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1963–1976Japonia62(11)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Aritatsu Ogi (lindur më 20 Dhjetor 1942) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 62 ndeshje dhe ka shënuar 11 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1963 1 0
1964 1 0
1965 2 0
1966 7 2
1967 5 3
1968 3 0
1969 4 0
1970 13 2
1971 5 2
1972 8 2
1973 5 0
1974 6 0
1975 0 0
1976 2 0
Gjithsej 62 11

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]