Arles-sur-Tech

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arles-sur-Tech
Komunë
noform
Pamje nga Arles-sur-Tech
Vendndodhja
Arles-sur-Tech is located in Franca
Arles-sur-Tech
Arles-sur-Tech
42°27′27″V 2°38′04″L / 42.4575°V 2.6344°L / 42.4575; 2.6344Koordinatat: 42°27′27″V 2°38′04″L / 42.4575°V 2.6344°L / 42.4575; 2.6344
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Pyrénées-Orientales
Qarku Arrondissement Céret
Kantoni Arles-sur-Tech
Ndërbashkësia Haut Vallespir
Kryetari René Bantoure
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.82 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 2671 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 66150
INSEE 66009


Arles-sur-Tech është një komunëFrancë. Arles-sur-Tech bën pjesë në departamentin Pyrénées-Orientalesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 2671 banorë dhe sipërfaqe 28.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]