Armaillé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armaillé
Komunë
noform
Pamje nga Armaillé
Vendndodhja
Armaillé is located in Franca
Armaillé
Armaillé
47°42′54″V 1°07′39″P / 47.715°V 1.1275°P / 47.715; -1.1275Koordinatat: 47°42′54″V 1°07′39″P / 47.715°V 1.1275°P / 47.715; -1.1275
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Segré
Kantoni Pouancé
Ndërbashkësia Pouancé-Combrée
Kryetari Bernard Gaultier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.78 km2
Lartësia 97 m (m.n.d.)
Popullsia 285 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49420
INSEE 49010


Armaillé është një komunëFrancë. Armaillé bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 16.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]