Armancourt, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armancourt
Komunë
Vendndodhja
Armancourt is located in Franca
Armancourt
Armancourt
49°22′26″V 2°45′54″L / 49.3739°V 2.765°L / 49.3739; 2.765Koordinatat: 49°22′26″V 2°45′54″L / 49.3739°V 2.765°L / 49.3739; 2.765
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Compiègne-Sud-Ouest
Ndërbashkësia Région de Compiègne
Kryetari Eric Bertrand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.03 km2
Lartësia 203 m (m.n.d.)
Popullsia 551 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60880
INSEE 60023


Armancourt është një komunëFrancë. Armancourt bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 551 banorë dhe sipërfaqe 2.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]