Armancourt, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armancourt
Komunë
Vendndodhja
Armancourt is located in Franca
Armancourt
Armancourt
49°40′44″V 2°42′47″L / 49.6789°V 2.7131°L / 49.6789; 2.7131Koordinatat: 49°40′44″V 2°42′47″L / 49.6789°V 2.7131°L / 49.6789; 2.7131
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Roye
Kryetari Louis Fremont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.16 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 19 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80700
INSEE 80027


Armancourt është një komunëFrancë. Armancourt bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 19 banorë dhe sipërfaqe 2.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]