Armaucourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armaucourt
Komunë
Vendndodhja
Armaucourt is located in Franca
Armaucourt
Armaucourt
48°49′02″V 6°18′14″L / 48.8172°V 6.3039°L / 48.8172; 6.3039Koordinatat: 48°49′02″V 6°18′14″L / 48.8172°V 6.3039°L / 48.8172; 6.3039
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Nomeny
Ndërbashkësia Seille et Mauchère
Kryetari Jean-Claude Crespy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.72 km2
Lartësia 198 m (m.n.d.)
Popullsia 213 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54760
INSEE 54021


Armaucourt është një komunëFrancë. Armaucourt bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 213 banorë dhe sipërfaqe 3.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]