Armendarits

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armendarits
Komunë
noform
Pamje nga Armendarits
Stema_figura
Vendndodhja
Armendarits is located in Franca
Armendarits
Armendarits
43°18′09″V 1°10′20″P / 43.3025°V 1.1722°P / 43.3025; -1.1722Koordinatat: 43°18′09″V 1°10′20″P / 43.3025°V 1.1722°P / 43.3025; -1.1722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Iholdy
Ndërbashkësia Iholdi-Ostibarre
Kryetari Lucien Delgué
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.27 km2
Lartësia 182 m (m.n.d.)
Popullsia 381 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64640
INSEE 64046


Armendarits është një komunëFrancë. Armendarits bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 381 banorë dhe sipërfaqe 17.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]