Arnéguy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnéguy
Komunë
Vendndodhja
Arnéguy is located in Franca
Arnéguy
Arnéguy
43°07′V 1°17′P / 43.11°V 1.28°P / 43.11; -1.28Koordinatat: 43°07′V 1°17′P / 43.11°V 1.28°P / 43.11; -1.28
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Jean-Pied-de-Port
Ndërbashkësia Garazi-Baïgorri
Kryetari Gratien Curutchet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.21 km2
Lartësia 389 m (m.n.d.)
Popullsia 262 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64220
INSEE 64047


Arnéguy është një komunëFrancë. Arnéguy bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 262 banorë dhe sipërfaqe 21.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]