Arnaville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnaville
Komunë
Vendndodhja
Arnaville is located in Franca
Arnaville
Arnaville
49°00′43″V 6°01′52″L / 49.0119°V 6.0311°L / 49.0119; 6.0311Koordinatat: 49°00′43″V 6°01′52″L / 49.0119°V 6.0311°L / 49.0119; 6.0311
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Toul
Kantoni Thiaucourt-Regniéville
Ndërbashkësia Trois Vallées
Kryetari René Cailloux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.22 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 598 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54530
INSEE 54022


Arnaville është një komunëFrancë. Arnaville bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 598 banorë dhe sipërfaqe 5.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]