Arnos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnos
Komunë
noform
Pamje nga Arnos
Vendndodhja
Arnos is located in Franca
Arnos
Arnos
43°27′29″V 0°31′54″P / 43.4581°V 0.5317°P / 43.4581; -0.5317Koordinatat: 43°27′29″V 0°31′54″P / 43.4581°V 0.5317°P / 43.4581; -0.5317
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Arthez-de-Béarn
Ndërbashkësia Lacq-Orthez
Kryetari Alain Pédegert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.69 km2
Lartësia 155 m (m.n.d.)
Popullsia 68 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64370
INSEE 64048


Arnos është një komunëFrancë. Arnos bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 68 banorë dhe sipërfaqe 5.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arnos – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale