Arnouville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnouville
Komunë
noform
Pamje nga Arnouville
Stema_figura
Vendndodhja
Arnouville is located in Franca
Arnouville
Arnouville
48°59′16″V 2°25′03″L / 48.9878°V 2.4175°L / 48.9878; 2.4175Koordinatat: 48°59′16″V 2°25′03″L / 48.9878°V 2.4175°L / 48.9878; 2.4175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Sarcelles
Kantoni Villiers-le-Bel
Ndërbashkësia Val de France
Kryetari Michel Aumas (PR)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.84 km2
Popullsia 13230 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95019


Arnouville është një komunëFrancë. Arnouville bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 13230 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 2.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]