Arnouville-lès-Mantes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnouville-lès-Mantes
Komunë
noform
Pamje nga Arnouville-lès-Mantes
Vendndodhja
Arnouville-lès-Mantes is located in Franca
Arnouville-lès-Mantes
Arnouville-lès-Mantes
48°55′V 1°44′L / 48.91°V 1.73°L / 48.91; 1.73Koordinatat: 48°55′V 1°44′L / 48.91°V 1.73°L / 48.91; 1.73
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kantoni Guerville
Ndërbashkësia Grand Paris Seine et Oise
Kryetari Michel Taillard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.98 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 743 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78790
INSEE 78020


Arnouville-lès-Mantes është një komunëFrancë. Arnouville-lès-Mantes bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 743 banorë dhe sipërfaqe 9.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]