Aron, Mayenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aron
Komunë
noform
Pamje nga Aron
Vendndodhja
Aron is located in Franca
Aron
Aron
48°17′42″V 0°33′22″P / 48.2949°V 0.556°P / 48.2949; -0.556Koordinatat: 48°17′42″V 0°33′22″P / 48.2949°V 0.556°P / 48.2949; -0.556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Mayenne
Kantoni Mayenne-Est
Ndërbashkësia Pays de Mayenne
Kryetari Jean-Claude Garnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.85 km2
Lartësia 137 m (m.n.d.)
Popullsia 1753 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53440
INSEE 53008


Aron është një komunëFrancë. Aron bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1753 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 32.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]