Arquèves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arquèves
Komunë
Vendndodhja
Arquèves is located in Franca
Arquèves
Arquèves
50°04′21″V 2°28′10″L / 50.0725°V 2.4694°L / 50.0725; 2.4694Koordinatat: 50°04′21″V 2°28′10″L / 50.0725°V 2.4694°L / 50.0725; 2.4694
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Acheux-en-Amiénois
Ndërbashkësia [[Communauté de communes du Pays du Coquelicot]]
Kryetari Christophe Deloraine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.64 km2
Lartësia 153 m (m.n.d.)
Popullsia 151 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80560
INSEE 80028


Arquèves është një komunëFrancë. Arquèves bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 7.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]