Arquenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arquenay
Komunë
Vendndodhja
Arquenay is located in Franca
Arquenay
Arquenay
47°59′15″V 0°34′08″P / 47.9875°V 0.5689°P / 47.9875; -0.5689Koordinatat: 47°59′15″V 0°34′08″P / 47.9875°V 0.5689°P / 47.9875; -0.5689
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Laval
Kantoni Meslay-du-Maine
Ndërbashkësia Pays de Meslay-Grez
Kryetari Gustave Langlois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.25 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 634 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53170
INSEE 53009


Arquenay është një komunëFrancë. Arquenay bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 634 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 25.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]