Arracourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arracourt
Komunë
noform
Pamje nga Arracourt
Vendndodhja
Arracourt is located in Franca
Arracourt
Arracourt
48°43′28″V 6°32′02″L / 48.7244°V 6.5339°L / 48.7244; 6.5339Koordinatat: 48°43′28″V 6°32′02″L / 48.7244°V 6.5339°L / 48.7244; 6.5339
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Arracourt
Ndërbashkësia Pays du Sânon
Kryetari Ginette Marchand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.41 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 246 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54370
INSEE 54023


Arracourt është një komunëFrancë. Arracourt bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 246 banorë dhe sipërfaqe 17.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]