Arraincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arraincourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arraincourt is located in Franca
Arraincourt
Arraincourt
48°58′26″V 6°32′00″L / 48.9739°V 6.5333°L / 48.9739; 6.5333Koordinatat: 48°58′26″V 6°32′00″L / 48.9739°V 6.5333°L / 48.9739; 6.5333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Boulay-Moselle
Kantoni Faulquemont
Ndërbashkësia District de Faulquemont
Kryetari Jacques Ferrand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.74 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 125 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57380
INSEE 57027


Arraincourt është një komunëFrancë. Arraincourt bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 4.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]