Arras-en-Lavedan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arras-en-Lavedan
Komunë
noform
Pamje nga Arras-en-Lavedan
Stema_figura
Vendndodhja
Arras-en-Lavedan is located in Franca
Arras-en-Lavedan
Arras-en-Lavedan
42°59′35″V 0°07′33″P / 42.9931°V 0.1258°P / 42.9931; -0.1258Koordinatat: 42°59′35″V 0°07′33″P / 42.9931°V 0.1258°P / 42.9931; -0.1258
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Aucun
Ndërbashkësia Val d'Azun
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.66 km2
Lartësia 695 m (m.n.d.)
Popullsia 527 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65400
INSEE 65029


Arras-en-Lavedan është një komunëFrancë. Arras-en-Lavedan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 527 banorë dhe sipërfaqe 24.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]