Arrast-Larrebieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrast-Larrebieu
Komunë
noform
Pamje nga Arrast-Larrebieu
Vendndodhja
Arrast-Larrebieu is located in Franca
Arrast-Larrebieu
Arrast-Larrebieu
43°17′39″V 0°50′56″P / 43.2942°V 0.8489°P / 43.2942; -0.8489Koordinatat: 43°17′39″V 0°50′56″P / 43.2942°V 0.8489°P / 43.2942; -0.8489
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Mauléon-Licharre
Ndërbashkësia Soule-Xiberoa
Kryetari Allande Davant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.56 km2
Lartësia 173 m (m.n.d.)
Popullsia 102 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64130
INSEE 64050


Arrast-Larrebieu është një komunëFrancë. Arrast-Larrebieu bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 102 banorë dhe sipërfaqe 7.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]