Arraute-Charritte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arraute-Charritte
Komunë
noform
Pamje nga Arraute-Charritte
Stema_figura
Vendndodhja
Arraute-Charritte is located in Franca
Arraute-Charritte
Arraute-Charritte
43°23′59″V 1°06′20″P / 43.3997°V 1.1056°P / 43.3997; -1.1056Koordinatat: 43°23′59″V 1°06′20″P / 43.3997°V 1.1056°P / 43.3997; -1.1056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Palais
Ndërbashkësia Amikuze
Kryetari Christian Guillemin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.81 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 365 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64120
INSEE 64051


Arraute-Charritte është një komunëFrancë. Arraute-Charritte bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 365 banorë dhe sipërfaqe 22.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]