Arrayou-Lahitte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrayou-Lahitte
Komunë
noform
Pamje nga Arrayou-Lahitte
Vendndodhja
Arrayou-Lahitte is located in Franca
Arrayou-Lahitte
Arrayou-Lahitte
43°05′35″V 0°02′29″L / 43.0931°V 0.0414°L / 43.0931; 0.0414Koordinatat: 43°05′35″V 0°02′29″L / 43.0931°V 0.0414°L / 43.0931; 0.0414
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Lourdes-Est
Ndërbashkësia Croix blanche
Kryetari Valérie Lanne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.81 km2
Lartësia 396 m (m.n.d.)
Popullsia 101 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65100
INSEE 65247


Arrayou-Lahitte është një komunëFrancë. Arrayou-Lahitte bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 101 banorë dhe sipërfaqe 4.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]