Arreau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arreau
Komunë
noform
Pamje nga Arreau
Stema_figura
Vendndodhja
Arreau is located in Franca
Arreau
Arreau
42°54′22″V 0°21′35″L / 42.9061°V 0.3597°L / 42.9061; 0.3597Koordinatat: 42°54′22″V 0°21′35″L / 42.9061°V 0.3597°L / 42.9061; 0.3597
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Arreau
Ndërbashkësia Aure
Kryetari Guy Vidaihet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.12 km2
Lartësia 730 m (m.n.d.)
Popullsia 815 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65240
INSEE 65031


Arreau është një komunëFrancë. Arreau bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 815 banorë dhe sipërfaqe 11.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arreau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale