Arrens-Marsous

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrens-marsous
Komunë
Vendndodhja
Arrens-marsous is located in Franca
Arrens-marsous
Arrens-marsous
42°57′23″V 0°12′42″P / 42.9564°V 0.2117°P / 42.9564; -0.2117Koordinatat: 42°57′23″V 0°12′42″P / 42.9564°V 0.2117°P / 42.9564; -0.2117
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Aucun
Ndërbashkësia Val d'Azun
Kryetari Marcel Fabre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 100.55 km2
Popullsia 768 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65400
INSEE 65032


Arrens-marsous është një komunëFrancë. Arrens-marsous bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 768 banorë dhe sipërfaqe 100.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]