Arres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arres
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Val d'Aran
Kryetari i Bashkisë Pere Castet i Farré
Partia CDA
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Arres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Val d'Aran, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Koordinatat: 42°45′25″V 0°42′44″L / 42.7569°V 0.712222°L / 42.7569; 0.712222