Arrest, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrest
Komunë
Vendndodhja
Arrest is located in Franca
Arrest
Arrest
50°07′48″V 1°37′03″L / 50.13°V 1.6175°L / 50.13; 1.6175Koordinatat: 50°07′48″V 1°37′03″L / 50.13°V 1.6175°L / 50.13; 1.6175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Saint-Valery-sur-Somme
Ndërbashkësia [[Communauté de communes Baie de Somme Sud]]
Kryetari Jean-René Lelong
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.15 km2
Lartësia 54 m (m.n.d.)
Popullsia 868 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80820
INSEE 80029


Arrest është një komunëFrancë. Arrest bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 868 banorë dhe sipërfaqe 11.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]