Arriance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arriance
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arriance is located in Franca
Arriance
Arriance
49°01′05″V 6°29′50″L / 49.0181°V 6.4972°L / 49.0181; 6.4972Koordinatat: 49°01′05″V 6°29′50″L / 49.0181°V 6.4972°L / 49.0181; 6.4972
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Boulay-Moselle
Kantoni Faulquemont
Ndërbashkësia District urbain de Faulquemont
Kryetari Jean-Luc Becker
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.98 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 232 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57580
INSEE 57029


Arriance është një komunëFrancë. Arriance bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 232 banorë dhe sipërfaqe 6.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]