Arricau-Bordes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arricau-Bordes
Komunë
noform
Pamje nga Arricau-Bordes
Vendndodhja
Arricau-Bordes is located in Franca
Arricau-Bordes
Arricau-Bordes
43°29′39″V 0°08′01″P / 43.4942°V 0.1336°P / 43.4942; -0.1336Koordinatat: 43°29′39″V 0°08′01″P / 43.4942°V 0.1336°P / 43.4942; -0.1336
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Lembeye
Ndërbashkësia CC du Canton de Lembeye en Vic-Bilh
Kryetari Marie-Odile Rigaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.1 km2
Lartësia 284 m (m.n.d.)
Popullsia 103 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64350
INSEE 64052


Arricau-Bordes është një komunëFrancë. Arricau-Bordes bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 8.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]