Arrien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrien
Komunë
noform
Pamje nga Arrien
Vendndodhja
Arrien is located in Franca
Arrien
Arrien
43°18′41″V 0°09′15″P / 43.3114°V 0.1542°P / 43.3114; -0.1542Koordinatat: 43°18′41″V 0°09′15″P / 43.3114°V 0.1542°P / 43.3114; -0.1542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Morlaàs
Ndërbashkësia Pays de Morlaàs
Kryetari Martine Loustau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.46 km2
Lartësia 374 m (m.n.d.)
Popullsia 154 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64420
INSEE 64053


Arrien është një komunëFrancë. Arrien bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 154 banorë dhe sipërfaqe 4.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arrien – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale