Arro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arro
Komunë
noform
Pamje nga Arro
Vendndodhja
Arro is located in Franca
Arro
Arro
42°05′37″V 8°48′52″L / 42.0936°V 8.8144°L / 42.0936; 8.8144Koordinatat: 42°05′37″V 8°48′52″L / 42.0936°V 8.8144°L / 42.0936; 8.8144
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Ajaccio
Kantoni Cruzini-Cinarca
Kryetari Christian Angelini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.8 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 76 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20151
INSEE 2A022


Arro është një komunëFrancë. Arro bën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 76 banorë dhe sipërfaqe 0.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arro – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale