Arrodets

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrodets
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arrodets is located in Franca
Arrodets
Arrodets
43°01′52″V 0°17′03″L / 43.0311°V 0.2842°L / 43.0311; 0.2842Koordinatat: 43°01′52″V 0°17′03″L / 43.0311°V 0.2842°L / 43.0311; 0.2842
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni La Barthe-de-Neste
Ndërbashkësia Haut-Arros
Kryetari Anne Claire Blanc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.9 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 25 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65130
INSEE 65034


Arrodets është një komunëFrancë. Arrodets bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 25 banorë dhe sipërfaqe 0.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]