Arrodets-ez-Angles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrodets-ez-Angles
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arrodets-ez-Angles is located in Franca
Arrodets-ez-Angles
Arrodets-ez-Angles
43°04′30″V 0°02′21″L / 43.075°V 0.0392°L / 43.075; 0.0392Koordinatat: 43°04′30″V 0°02′21″L / 43.075°V 0.0392°L / 43.075; 0.0392
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Lourdes-Est
Ndërbashkësia Croix blanche
Kryetari Gérard Arnaune
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.79 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 107 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65100
INSEE 65033


Arrodets-ez-Angles është një komunëFrancë. Arrodets-ez-Angles bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe 4.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]