Arronville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arronville
Komunë
noform
Pamje nga Arronville
Stema_figura
Vendndodhja
Arronville is located in Franca
Arronville
Arronville
49°10′55″V 2°06′52″L / 49.1819°V 2.1144°L / 49.1819; 2.1144Koordinatat: 49°10′55″V 2°06′52″L / 49.1819°V 2.1144°L / 49.1819; 2.1144
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Pontoise
Kantoni Marines
Ndërbashkësia La Vallée du Sausseron
Kryetari Jean-Pierre Parouty
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.85 km2
Popullsia 666 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95023


Arronville është një komunëFrancë. Arronville bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 666 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 15.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]