Arrosès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrosès
Komunë
noform
Pamje nga Arrosès
Vendndodhja
Arrosès is located in Franca
Arrosès
Arrosès
43°32′32″V 0°06′37″P / 43.5422°V 0.1103°P / 43.5422; -0.1103Koordinatat: 43°32′32″V 0°06′37″P / 43.5422°V 0.1103°P / 43.5422; -0.1103
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Lembeye
Ndërbashkësia CC du Canton de Lembeye en Vic-Bilh
Kryetari Michel Cantounet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.64 km2
Lartësia 226 m (m.n.d.)
Popullsia 148 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64350
INSEE 64056


Arrosès është një komunëFrancë. Arrosès bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 148 banorë dhe sipërfaqe 9.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]