Arros-de-Nay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arros-de-Nay
Komunë
noform
Pamje nga Arros-de-Nay
Stema_figura
Vendndodhja
Arros-de-Nay is located in Franca
Arros-de-Nay
Arros-de-Nay
43°12′01″V 0°17′09″P / 43.2003°V 0.2858°P / 43.2003; -0.2858Koordinatat: 43°12′01″V 0°17′09″P / 43.2003°V 0.2858°P / 43.2003; -0.2858
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Nay-Ouest
Ndërbashkësia Pays de May
Kryetari Gérard d'Arros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.47 km2
Lartësia 236 m (m.n.d.)
Popullsia 791 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64800
INSEE 64054


Arros-de-Nay është një komunëFrancë. Arros-de-Nay bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 791 banorë dhe sipërfaqe 13.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]