Arry, Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arry
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arry is located in Franca
Arry
Arry
48°59′42″V 6°03′30″L / 48.995°V 6.0583°L / 48.995; 6.0583Koordinatat: 48°59′42″V 6°03′30″L / 48.995°V 6.0583°L / 48.995; 6.0583
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Metz-Campagne
Kantoni Ars-sur-Moselle
Ndërbashkësia Val de Moselle
Kryetari Arthur Minello
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.88 km2
Lartësia 285 m (m.n.d.)
Popullsia 480 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57680
INSEE 57030


Arry është një komunëFrancë. Arry bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 480 banorë dhe sipërfaqe 6.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]