Arry, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arry
Komunë
noform
Pamje nga Arry
Vendndodhja
Arry is located in Franca
Arry
Arry
50°16′44″V 1°43′17″L / 50.279°V 1.7214°L / 50.279; 1.7214Koordinatat: 50°16′44″V 1°43′17″L / 50.279°V 1.7214°L / 50.279; 1.7214
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Rue
Kryetari Emile Trouart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.34 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 193 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80120
INSEE 80030


Arry është një komunëFrancë. Arry bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 193 banorë dhe sipërfaqe 7.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]