Ars-Laquenexy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ars-Laquenexy
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ars-Laquenexy is located in Franca
Ars-Laquenexy
Ars-Laquenexy
49°05′39″V 6°16′19″L / 49.0942°V 6.2719°L / 49.0942; 6.2719Koordinatat: 49°05′39″V 6°16′19″L / 49.0942°V 6.2719°L / 49.0942; 6.2719
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Metz-Campagne
Kantoni Pange
Ndërbashkësia Metz Métropole
Kryetari Jean-François Schmitt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.25 km2
Lartësia 236 m (m.n.d.)
Popullsia 911 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57530
INSEE 57031


Ars-Laquenexy është një komunëFrancë. Ars-Laquenexy bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 911 banorë dhe sipërfaqe 6.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]