Ars-sur-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ars-sur-Moselle
Komunë
noform
Pamje nga Ars-sur-Moselle
Stema_figura
Vendndodhja
Ars-sur-Moselle is located in Franca
Ars-sur-Moselle
Ars-sur-Moselle
49°04′44″V 6°04′30″L / 49.0789°V 6.075°L / 49.0789; 6.075Koordinatat: 49°04′44″V 6°04′30″L / 49.0789°V 6.075°L / 49.0789; 6.075
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Metz-Campagne
Kantoni Ars-sur-Moselle
Kryetari Bruno Valdevit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.6 km2
Lartësia 174 m (m.n.d.)
Popullsia 4789 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57130
INSEE 57032


Ars-sur-Moselle është një komunëFrancë. Ars-sur-Moselle bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 4789 banorë dhe sipërfaqe 11.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]