Artés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artés
Komunë
Stema_figuraBandera d'Artés.svg
Vendndodhja
Artés is located in Spanjë
Artés
Artés

Koordinatat: 41°47′55″V 1°57′18″L / 41.79861°V 1.95500°L / 41.79861; 1.95500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Damià Casas i Herms
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.9 km2
Lartësia 316 m (m.n.d.)
Popullsia 5179 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit artesenc,artesenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 47′ 55″ Veri

1° 57′ 18″ Lindje


Artés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Artés ka 5179 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Artés – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale