Art-sur-Meurthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Art-sur-Meurthe
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Art-sur-Meurthe is located in Franca
Art-sur-Meurthe
Art-sur-Meurthe
48°39′24″V 6°15′58″L / 48.6567°V 6.2661°L / 48.6567; 6.2661Koordinatat: 48°39′24″V 6°15′58″L / 48.6567°V 6.2661°L / 48.6567; 6.2661
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Tomblaine
Ndërbashkësia Grand Nancy
Kryetari Jean-Pierre Dessein
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.47 km2
Lartësia 225 m (m.n.d.)
Popullsia 1294 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54510
INSEE 54025


Art-sur-Meurthe është një komunëFrancë. Art-sur-Meurthe bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 1294 banorë dhe sipërfaqe 11.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]